Vjen vendimi i pamëshirshëm nga disiplina për lojtarin e Lazios që e kafshoi në krah kundërshtarin

Periskopi.com Sporti

Në minutën e 90-të të Leçe-Lazio 2-1, ndodh diçka e pabesueshme, që na kujton kohën e Luis Suarez.. Mbrojtësi i Lazios, Patric, kafshon Donatin në krah. Një gjest anti-futboll dhe i ndëshkueshëm direkt me karton të kuq nga arbitri Maresca.

Patrici u bë i vetëdijshëm për gjestin dhe menjëherë i kërkoi falje Donatit, i cili donte ta bënte të njohur incidentin në Instagram: “Një lojë shumë intensive dhe emocionuese e luajtur nga Leçe! Më në fund rezultati që nuk ka ardhur ende ka arritur. Më shumë besim në aftësitë tona! Dua të njoftoj se Patric erdhi në dhomën e zhveshjes në fund të ndeshjes për të kërkuar falje dhe unë vërtet e vlerësova gjestin e tij”.

Më pas, apeli për komisionin e disiplinës që të mos përdorë grusht të rëndë: “Shpresoj që ata që do të duhet të vendosin të marrin parasysh këto momente kur emocionet mund të të rrëmbejnë. Janë gjëra që mbeten në fushë”.

Por, kjo gjë nuk ka ndodhur! Sassuolo, Udinese, Juventus dhe Cagliari. Siç pritej, Gjykatësi i Sportit në të vërtetë ka dekretuar një skualifikim prej 4 ndeshjesh plus një gjobë prej 10 mijë eurosh për mbrojtësin e Lazios.

Shpërndaje në: