Vjosa Osmani fluturon për në Kanada: Do të flas në një Forum

Periskopi.com Lajme

Zyra e Presidencës ka njoftuar që presidentja Vjosa Osmani Sadriu do të udhëtojë për në Kanada.

Ajo do të flas në Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë në Halifax.

Sipas Presidencës, presidentja do të realizojë takime me zyrtarë të lartë kanadezë dhe me përfaqësues të shteteve të tjera.

Osmani para disa ditësh ishte edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.