Vjosa Osmani tregon se në çfarë formati mbahet nesër takimi

Periskopi.com Lajme

Në takimin e nesërm mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e QUINTI’it dhe të Bashkimit Evropian. Nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, ka treguar për Gazetën Express se në çfarë formati do të mbahet nesër takimi.

Negociatat vazhdojnë edhe nesër, në praninë e përfaqësuesve e QUINT’it dhe BE’së, e Osmani tregon se ky takim do të jetë ‘informativ’.

Siç tregon nënkryetarja e LDK’së, në takimin e nesërm nuk pritet të ndërmjetësojnë vendet e QUINT’it për arritjen e marrëveshjes.

“Takim informativ, ashtu ka qenë ideja kur e diskutuam”, ka thënë Osmani.

Osmani ka treguar se ka qenë kërkesë e përbashkët e LDK’së dhe e Lëvizjes Vetëvendosje për të zhvilluar takim në praninë e ambasadorëve të QUINT’it.

Shpërndaje në: