Vogëlushja i shpëton vdekjes falë lodrës së saj

Vogëlushja i shpëton vdekjes falë lodrës së saj

Një veturë godet dhe tërheq zvarrë nën rrota një vajzë të vogël e cila për fat të mirë shpëton pa ndonjë lëndim serioz.
Tre vjeçarja Devrim Simsek, ishte duke luajtur kur një burrë pa e vërejtur vogëlushen se është në rrugë nis veturën e tij.

Por një burrë vrapon për ta shpëtuar dhe vajza shpëton me disa  gërvishtje të vogla.

Shpërndaje në: