Von Cramon kritikon Qeverinë Kurti për SunnyHill: Jam e pikëlluar

Von Cramon kritikon Qeverinë Kurti për SunnyHill: Jam e pikëlluar

Eurodeputetja Viola von Cramon është shprehur e pikëlluar që Festivali “Sunny Hill”, nuk do të mbahet në Prishtinë.

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, ka thënë se është gabim strategjik i qeverisë së Kosovës që s’ia ka mundësuar festivalit mbajtjen e tij në Prishtinë.

“Jam e pikëlluar që Festivali “Sunny Hill” s’do të mbahet në Prishtinë këtë verë. Është një gabim strategjik pasi që sjell njerëz në Kosovës dhe promovon rininë. Qeveria e Kosovës do të duhej ta siguronte “Sunny Hillin” që të mbahej në Prishtinë dhe shpresoj që do të rikthehet aty”, ka shkruar Von Cramon.

Shpërndaje në: