Voton edhe Lumir Abdixhiku: Sot është festë

Periskopi.com Lajme

Ka hedhur votën e tij kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Ai i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, tha se sot është festë për demokracinë.

“Sot natyrisht është festë, s’ka gjë më të bukur kur qytetarët vendosin për udhëheqësit. Ju falënderoj juve medieve e komisionarët, vëzhguesit. Dhe i uroj 40 mijë votuesit e ri që për herë të parë votojnë”.