Vrasja e nxënësve në Deçan, Miftaraj thotë se ishte sulm terrorist

Periskopi.com Lajme

Një vrasje e trefishtë ka tronditur sonte Kosovën.

Nga një sulm mbi autobusin e nxënësve janë vrarë tre persona, shoferi i autobusit dhe dy nxënës.

Pas kësaj ka reaguar edhe njohësi i çështjeve juridike, Ehat Miftaraj.
Ai ka thënë se ky është një sulm terrorist.

“Kosova cak i sulmit terrorist. Vetem terroristet vrasin femije dhe qytetare te pafajshem. Forca e shtetit duhet te bie mbi keta monstruma, kushdo qofshin.”, ka shkruar Miftaraj.