Vritet kryetari i një komune në Zvicër, e dyshuar gruaja e tij

Periskopi.com Lajme

Martin Stäger u gjet i vdekur në Lauterbrunnen të mërkurën në mbrëmje. E dyshuara është gruaja e tij, H.K. Viktima është kryetar i një komune të vogël në Zvicër, Lauterbrunnen.

Stäger ishte anëtar i SVP-së dhe që nga viti 2014 kryetar bashkie i pikës turistike, e cila përfshin gjithashtu fshatrat me famë botërore, Wengen dhe Mürren.

Të enjten, policia kantonale në Bernë njoftoi për operacionin në Lauterbrunnen. Një raportim është marrë të mërkurën në mbrëmje se një grua ka plagosur për vdekje një burrë.

Në një shtëpi në Gässli, shërbimet e urgjencës gjetën një burrë me lëndime të rënda. Ata kanë mundur të përcaktojnë vetëm vdekjen e 69-vjeçarit, siç shkruan policia.Gruaja e tij është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.