Vuçiq: Nuk flasim për statusin e Kosovës, pa u hequr taksa

Periskopi.com Lajme

“Ne mund të bisedojmë për gjëra që kanë të bëjnë me përparimin ekonomik, për këto nuk e kemi problem, por nuk do të bisedojmë për statusin deri sa të mos hiqet taksa”.

Kwshtu ka deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiq nga Mynihu, raporton B92.

I pyetur nëse do të takohet me përfaqësuesit e administratës së Kosovës, Vuçiq rikujtoi se Hashim Thaçi mori pjesë sot në mëngjes gjatë nënshkrimit të dokumentit mbi hekurudhën dhe se ka parë disa përfaqësues të delegacionit të tij, porse nuk e din nëse do të vijë në Munih pas dite Albin Kurti.

Shpërndaje në: