Vushtrria-Flamurtari: Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar pjesa e parë nga ndeshja mes Vushtrrisë dhe Flamurtarit, në kuadër të javës së 28-të në Superligën e Kosovës.

Plot katër gola u realizuan në këtë 45 minutësh, teksa skuadrat futen në pushimin mes dy pjesëve me rezultatin 2-2, shkruan Periskopi.

Fillimisht, Zeqiri kaloi Flamurtarin në epërsi në minutën e shtatë, por Fazliu barazoi rezultatin vetëm katër minuta më vonë me një kundërsulm të shpejtë.

Mirëpo, Squllaku riktheu në epërsi kryeqytetasit në minutën e 36-të, por Sie barazoi përsëri në minutën e 41-të pas një gabimi të portierit të Flamurtarit, Nika. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: