Walker: Politikanët kosovarë po frikësohen të marrinë postin e kryeministrit në këtë periudhë

Periskopi.com Lajme

Ish-ambasadori i OSBE’së, William Walker ka komentuar zhvillimet politike në Kosovë.

Ai tha se politkanët kosovarë janë duke u frikësuar për të udhëhequr Kosovën në këtë kohë të vështirë.

Sipas Ëalker Kosova është në një peridhë ku duhët të marrë vendime të rëndësishme, dhe si duket po I frikësohen kësaj, tha ai, përcjell Periskopi

“Mendoj që në këtë moment këshilla ime, nëse  edhe ky koalicion dështon, këshilla ime do të ishte zgjedhje të reja.  A dëshironi të bëheni kryeministër ju Haxhiu, duke e ditur që ku janë vështirësit, duke pasur parasysh vendimet e mëdha që duhet të merren për  këtë vend, politikanët  janë të frikësuar  që të bëhen kryeministër ”, ka thënë Walker në Zonën B/Periskopi

Shpërndaje në: