Wenger: Lacazette do të shënojë shumë gola

Wenger: Lacazette do të shënojë shumë gola

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është shprehur i kënaqur me transferimin e rij të Arsenalit, Alxandre Lacazette-s.

Strategu francez ka thënë se Lacazette do të jetë një lojtar i rëndësishëm për topqinjtë.

“Jemi shumë të lumtur që kemi Alexandren në grupin tonë. Ai ka treguar se mund të shënojë gola dhe është konkretizues fantastik”, tha Wenger.

“Gjithashtu teknikisht është i mirë dhe ka karakter të fortë”.

“Djaloshi është një shtesë e madhe për ne, dikush që do të na ndihmoj të luftojmë për nivelet e larta në sezonin e ardhshëm”, përundoi Wenger. /Periskopi/

Shpërndaje në: