Werneri mund të përfundojë te gjiganti evropian në janar

Periskopi.com Sporti

Bayern Munich tashmë është duke punuar në nënshkrimin e sulmuesit të Chelseat, Timo Werner vitin e ardhshëm dhe një marrëveshje e janarit është një mundësi, ka kuptuar ‘Football Insider’.

Një burim gjerman i tha ‘Football Insider’ se Bayern mbetet shumë i interesuar për Werner dhe madje mund të bëjnë një lëvizje për të në dritaren e dimrit.

Gjigantët e Bundesligës janë në treg për një qendërsulmues i cili mund të ofrojë mbulim dhe konkurrencë për Roman Lewandowski, i cili mbushi 33 vjeç muajin e kaluar.

Reprezentuesi polak ishte i hapur për t’u larguar nga Bayern gjatë verës, pavarësisht rekordit të tij të jashtëzakonshëm të shënimit të kohëve të fundit. Kjo formë fantastike e tij ka vazhduar edhe këtë sezon, me pesë ndeshjet e tij që kanë shënuar tetë gola.

Në të kundërt, Werner ka pasur vetëm nëntë minuta aksion, në tre ndeshjet e Premier Ligës që kur Romelu Lukaku nënshkroi nga Inter Milan.

Menaxheri i ri Julian Nagelsmann është një admirues i madh i Werner dhe e njeh mirë nga koha e tyre së bashku në RB Leipzig.

Chelsea është i hapur për të larguar të transferuarin e tyre të vitit 2020 nga Leipzig.

Werner dështoi të ambientohej në Premier Ligë pasi mbërriti për një tarifë prej rreth 45 milion funte vitin e kaluar.

Ai ka shënuar 12 gola dhe dha regjistruar 15 asistime nga 52 ndeshje në të gjitha garat dhe nuk e ka bindur Thomas Tuchel apo stafin stërvitor të Chelsea.

Një kthim në atdheun e tij është një opsion serioz për Werner dhe një lëvizje në Bayern sigurisht që do të ishte tërheqëse.