‘WhoScored’ përpilon listën me top 30 futbollistët më në formë, nuk përfshihen fare Messi e Ronaldo

Periskopi.com Sporti

Mediumi i njohur “WhoScored” ka bërë listën me 30 futbollistët më në formë në sezonin e ri.

Dy super yjet, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk janë pjesë e kësaj liste.

Sipas këtij mediumi, futbollisti më në formë është Erling Haaland, ndërsa në pozitën e dytë është Karim Benzema.

I treti është Robert Lewandoëski, kurse në pozitat 4 dhe 5 është Kylian Mbappe dhe Lorenzo Pellegrini.

Më poshtë keni listën edhe notat që i ka vendosur “WhoScored”:

30. Dominic Calvert-Lewin (Everton) – 7.68

29. Alphonso Davies (Bayern Munich) – 7.68

28. Joao Pedro (Cagliari) – 7.70

27. Lautaro Martinez (Inter Milan) – 7.70

26. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) – 7.71

25. Nabil Fekir (Real Betis) – 7.72

24. Nicolo Barella (Inter Milan) – 7.73

23. Marcos Alonso (Chelsea) – 7.74

22. Edin Dzeko (Inter Milan) – 7.75

21. Teji Savanier (Montpellier) – 7.78

20. Joshua Kimmich (Bayern Munich) – 7.79

19. Andy Delort (Montpellier) – 7.82

18. Michail Antonio (West Ham) – 7.84

17. Thiago Silva (Chelsea) – 7.86

16. Idrissa Gana Gueye (Paris Saint-Germain) – 7.86

15. Bremer (Torino) – 7.86

14. Paul Pogba (Manchester United) – 7.88

13. Frenkie de Jong (Barcelona) – 7.88

12. Vinicius Junior (Real Madrid) – 7.90

11. Romelu Lukaku (Chelsea) – 7.91

10. Dimitri Payet (Marseille) – 7.91

9. Mohamed Salah (Liverpool) – 8.00

8. Trent Alexander-Arnold (Liverpool) – 8.02

7. Amine Gouiri (Nice) – 8.04

6. Adama Traore (Wolves) – 8.07

5. Lorenzo Pellegrini (Roma) – 8.08

4. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) – 8.21

3. Robert Lewandowski (Bayern Munich) – 8.34

2. Karim Benzema (Real Madrid) – 8.37

1. Erling Haaland (Borussia Dortmund) 8.51

Shpërndaje në: