Wilder thotë se është shumë i rrezikshëm për UFC: Të jeni të sigurtë se do ta vrisja kundërshtarin

Periskopi.com Sporti

Deontay Wilder ka thënë se ai do të vriste kundërshtarin nëse do të zhvillonte ndonjë meç në UFC.

Nuk është hera e parë që bomberi i bronztë thotë se posedon kapacitetin, fuqinë dhe vullnetin për të vrarë kundërshtarin në ring.

“Nuk mendoj se do të ketë fryt, jam thjesht shumë i rrezikshëm për sporte luftarake,” u shpreh Wilder.

“Sigurisht se do të vrisja sepse e kam fuqinë, dhe kjo është e vërteta.” /Periskopi.com/

Shpërndaje në: