Xhaka dhe Shaqiri startojnë kundër Kamerunit

Xhaka dhe Shaqiri startojnë kundër Kamerunit

Kapiteni Granit Xhaka dhe zëvendëskapiteni Xherdan Shaqiri janë titullarë te Zvicra për ndeshjen ndaj Kamerunit që nis në ora 11:00.

Kjo ndeshje i takon grupit G të Botërorit në Katar.

Në stol është edhe mesfushori i talentuar shqiptar, Ardon Jashari.

Në këtë grup, më vonë do të takohen Brazili kundër Serbisë.

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Sow, Vargas, Embolo.

Kameruni: Onana, Fai, Castelletto, N’Koulou, Tolo, Oum Gouet, Anguisa, Hongla, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

Shpërndaje në: