Xhaka: Ndeshja me Serbinë, momenti më i madh në karrierë

Periskopi.com Sporti

Granit Xhaka ka kujtuar ndeshjen e Zvicrës me Serbinë, ku kishin arritur ta mposhtin.

Dy futbollistët shqiptar, Xherdan Shaqiri dhe Xhaka ia siguruan fitoren Zvicrës, në Kampionatin Evropian që është mbajtur në Rusi.

Përmes një video në Tiktok, Xhaka tha se ndeshja me Serbinë, është moment më i madh në karrierë për të deri më tani.