Ylli i Arsenalit rrezikon ‘burgosjen’

Ylli i Arsenalit rrezikon ‘burgosjen’

Prokurorët në Barcelona ka akuzuar 27-vjecarin për shamgien e tatimit për shumën 983,443 mijë euro gjatë vitit 2012 dhe 2013. Ata kanë deklaruar se kiliani ka përdorur një kompani në Malta, për shpërlarjen e parave.

Në një komunikatë për shtyp nga agjenti i Sanchez ka deklaruar se futbollisti i tij ka paguar taksat e shtetit spanjoll.

“Alexis ka respektuar të gjitha ligjet e vendosura nga shteti që ka qëndruar”

“Ai ka paguar të gjitha taksat lokale. Për më shumë, të gjitha të hyrat e tij personale për të drejtat e imazhit i ka publikuar në agjensitë dhe administratët e shtetit”, ka përfunduar agjenti i Sanchez.

Sanches kishte kaluar nga Barcelona tek Arsenal në verën e vitit 2014. /Periskopi.com

sanchez

Shpërndaje në: