Ylli i basketbollit zgjedh dy lojtarë që mendon se do bëheshin basketbollist të mëdhenjë

Periskopi.com Sporti

Ylli i basketbollit Larry Nance Jr ka zgjedhur dy lojtarë që beson se mund të shkëlqenin në basketboll.

Nance ndihmoi Cleveland Cavaliers të arrijnë finalet e NBA këtë vit, duke humbur ndaj Golden State Warriors pas një sezoni të jashtëzakonshëm. Nance e di saktësisht se çfarë duhet të ketë një basketbollist për të pasur karrierë të suksesshme dhe mendon se Zlatan Ibrahimovic dhe Thibaut Courtois kanë aftësitë e duhura për të qenë të suksesshëm në sportin e tij, transmeton Periskopi.

Image result for Ibrahimovic & Courtois

Nance, tifoz i Chelseat, ishte në kontakt të rregullt me ​​Courtois përpara se portieri të transferohej në Real Madrid, ndërkohë që ai e kishte parë Ibrahimovicin që nga momenti ku u transferuar në LA Galaxy.

”Ose Zlatan ose Thibaut”, Nance tha për Goal. “Ata janë të dy të gjatë. Thibaut Courtois më ka dërguar disa video teksa ‘ngulitej’ në kosh, kështu që ai është i talentuar në basketboll, por unë gjithashtu mendoj se me lartësinë e tij edhe Zlatan do të ishte mirë”./Periskopi/

Shpërndaje në: