Ylli i Kosovës pasi i shënoi Turqisë: ‘Allahu ma shpërbleu pasi agjërova në Ramazan’

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Kombëtares U21 të Kosovës, Mirlind Daku ishte në mesin e realizatorëve në fitoren 3-1 të “Dardanëve” kundër Turqisë U21.

Djelmoshat e Rafet Prekazit rrëmbyen primatin në Grupin 3, pasi mposhtën turqit në “Fadil Vokrri”, derisa tani pozicionohen në vendin e parë me gjashtë pikë, shkruan Periskopi.

E Daku, pas takimit, tha se goli erdhi si shpërblim nga Zoti pasi agjëroi muajin e shenjtë të Ramazanit.

“Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit dhe shënova kundër Turqisë,” tha ai.

“Gëzim i madh edhe pse humba një rast të mirë. Ishte shumë e lehtë me bashkëpunu me Lirimin.

“E njoh qysh kemi qenë të vogël. Partneriteti në fushë është refklektim edhe i partneritetit jashtë fushës.

“Ne jemi motivuar pas fitores së Kosovës kundër Bullgarisë, e kemi shikuar një video” deklaroi Daku për Supersport.

Shpërndaje në: