Ylli i Kombëtares Shqiptare në formacion me Ronaldon

Amir Abrashi është përfshirë në formacionin e javës në Europë.

Periskopi.com Sporti

Reprezentuesi i Kombëtares Shqiptare, i cili luan për Freiburgun, shkëlqeu në sfidën e fundit ndaj Werder Bremen, duke shënuar një gol.

Dhe, ‘France Football’ e ka përfshirë 26-vjeçarin në formacionin më të mirë të javës në Europë, në të cilin gjenden edhe superyje si Cristiano Ronaldo dhe Gonzalo Higuain.

abrashi formacion

/Periskopi.com