Ymeri: Do të kërkojmë drejtësi për vdekjen e Astritit

Ymeri: Do të kërkojmë drejtësi për vdekjen e Astritit

Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, i cili recitoi vargje nga Migjeni, ka thënë se do të kërkojnë drejtësi për vdekjen e tij, raporton KTV.

“Ky është Astriti, njëjtë si në poemën e tij. Nëna Xhemile, motra Albana, dhe shoqja Artë, unë nuk mundem me ju ngushëllu pos që me ndje me ju dhembjen”, është shprehur Ymeri.

Ai e mban përgjegjës pushtetin për vdekjen e Astritit.

“Mbajtja në burg nuk mund të burgoste mendjen e Astritit, andaj mbajtja në burg ishte e panevojshme. Ne nuk mund ta zëvendësojmë atë por mund ta mëshirojmë. Ky pushtet është përgjegjës kryesor për vdekjen e tij dhe ne do të kërkojmë drejtësi”, ka thënë kreu i Vetëvendosjes.

Shpërndaje në: