Youtuberi i njohur dëshironte të testonte një Mercedes G-Class AMG, por përfundoi në një gardh

Periskopi.com Tech & Auto

Mercedes G-Class SUV megjithëse ishte në shitje, u dëmtua mjaft shumë.

YouTuberi popullor prapa kanalit DDE (DailyDrivenExotics), përkundër praktikës së tij të madhe, ka treguar se vozitja e tij nuk po shkon mirë.

Këtë herë, ai “theu” makinën prestigjioze Mercedes G-Class SUV në edicionin AMG.

Sigurisht, gjithçka u regjistrua nga një aparat fotografik, transmeton Telegrafi.

Videoja fillon me prezantimin e sallës në të cilën ka ardhur së fundmi Lamborghini Huracan unike, pa çati.

Me të, ata vendosën të argëtoheshin në asfalt duke djegur goma në manovra rrethore të njohura si “donuts”, dhe pastaj ata erdhën me idenë për të bërë të njëjtën gjë në një Mercedes të fuqishëm.

Pas disa minutash argëtimi, Mercedes u ndalua nga një gardh mbrojtës dhe pjesa më e madhe e dëmit u bë nga një shtyllë metalike që mbante ngarkesën.

Nga ana tjetër, nëse nuk do të ishte shtylla, Mercedes me shumë gjasa do të përfundonte i rrokullisur.

Duke gjykuar nga sjellja e tyre, ndoshta nuk do të kishte qenë e vështirë as për ta, kështu që ata do ta përfundonin videon përsëri me shumë të qeshura.

E vetmja gjë më e trishtuar se ajo do të ishte që gjithçka të vihej në skenë për hir të shikueshmërisë.

Videon e plotë me një video të aksidentit mund ta shihni më poshtë.

Shpërndaje në: