Zbulohet arsyeja e formës së Benzemas – Kjo është bukuroshja amerikane që ia ka “rrëmbyer” zemrën francezit

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema zhvilloi një sezon fantastik, duke fituar Ligën e Kampionëve dhe La Ligan. Por, punët si paska keq as në jetën private.

Sipas “Diario AS”, francezi është në lidhje me me bukuroshen 32 vjeçare nga ShBA, Jordan Ozuna.

Dyshja kaluan pushimet verore së bashku. Edhe pse u munduan të mbajnë sa më private lidhjen, ‘paparacit’ kanë arritur t’i zbulojnë.

Benzema llogaritet si favoriti kryesor për ta fituar çmimin e “Topit të Artë”.