Zbulohet arsyeja shokuese e largimit të Zidane nga Real Madrid

Periskopi.com Sporti

Ish-presidenti i Real Madrid, Vicente Calderon ka thënë se ai e di arsyen e vërtetë pse Zinedine Zidane u largua nga ‘Santiago Bernabeu’. 

Në më pak se tre vite, trajneri francez fitoi 9 tituj, veçuar tri Liga të Kampionëve, përcjell Periskopi.

Por më 31 maj të vitit 2018, befasisht Zidane vendosi ta lërë Realin. Ndërkohë, Calderon ka zbuluar problemin e brendshëm të ‘Galaktikëve’.

Image result for Zidane Ronaldo

”Zidane insistonte që Cristiano Ronaldo të qëndroj. Ai dëshironte që Ronaldo të vazhdonte me Realin”.

”Në përplasjen me Perez, ky i fundit vendosi që ta shiste Cristiano dhe vendosi ta mbante Bale. Kjo ishte arsyeja pse Zidane përgatiti valixhet”, konfirmoi Calderon. /Periskopi

Shpërndaje në: