Zeka ia drejton VV’së një dokument për Gashin: Me të lavdu Tomqe, është si m’u ngjallë shefi i tij, Millosheviqi

Periskopi.com Lajme

Ish-deputeti dhe gazetari Milaim Zeka në profilin e tij në “facebook” ia ka publikuar një dokument, avokatit Tomë Gashi. Dokumenti i publikuar nga Zeka i përket vitit 1993 dhe është i shkruar edhe në gjuhën serbe.

Zeka thotë se Tomë Gashi ka qenë gjykatës i Sllobodan Millosheviqit.

“E kam thene ne shume debate televizive se Tomqe ka qene gjykates i Millosheviçit deri ne vitin 1993”, ka shkruar Milaim Zeka.

Reagimi i plotë i Milaim Zekës

Ja dokumenti per Tom Gashin – Tomqen

Kete dokument po e publikoj per Albin Kurtin, Glauk Konjufcen, dhe Albulena Haxhiun

Kur Mala, pronari i Hotel “Thanes”, i dorezoi Hashim Thaçit dosjen e zeze per Tom Gashin, ai, pra ish presidenti, e emroi si keshilltar juridik, deri kur ky faqeziu, shau PDK-ne, dhe krahun e luftes.

Sorra e zeze, duhej ta gjente nje strehe tjeter per glacitje. Dhe e gjeti VV-ne. Me te lavdru Toma, eshte njesoj sikur mu ngjalle shefi i tije, Millosheviçi, e me u pendu qe ka vra vetem 15-mi shqipetar.

E kam thene ne shume debate televizive se Tomqe ka qene gjykates i Millosheviçit deri ne vitin 1993. Ai ka denu, ka poshtru e shkaterru njereze te cilet kane qene kunder kasapit te Ballkanit. I njejti rrugaç, dhunues e drogagji, po mundohet me na diferencu, me na denu, e me na largu nga puna, permes letrave publike.

Shikojeni kete dokument, edhe mbiemrin ja shkruanin serbisht!