Zeka: Nga VV-ja po largohen më të ndershmit, koha do ta vërtetojë se Kurti është mashtruesi më i madh

Zeka: Nga VV-ja po largohen më të ndershmit, koha do ta vërtetojë se Kurti është mashtruesi më i madh

Gazetari dhe analisti, Milaim Zeka, ka reaguar ndaj raportimeve te fundit ne lidhje me largimet e anëtarëve të Vetëvendosje si rezultat i pakënaqësisë me organizatën politike, shkruan Periskopi.

Në llogarinë e tij në Facebook, Zeka ka shpërndarë statusin e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Ajet Potera, ku ky i fundit ka kritikuar qeverisjen e kryetarit të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

Zeka është shprehur se nga Vetëvendosje po largohen njerëzit e ndershëm dhe ata që kanë besuar në ideale dhe se me kalimin e kohës do të vërtetohet se “Albin Kurti eshte abuzuesi dhe mashtruesi me i madh i ketyre 100 viteve te fundit”.

Statusi i plotë:

Shpërndaje në: