Zelensky: Lufta do të jetë e përgjakshme, por veç diplomacia mund t’i japë fund

Periskopi.com Lajme

Lufta në Ukrainë mund të zgjidhet vetëm përmes “diplomacisë”, ka thënë presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Ky deklarim vjen mes bllokimit të negociatave mes Kievit dhe Moskës, shkruan Aljazeera.

“Fundi do të jetë përmes diplomacisë. Lufta do të jetë e përgjakshme, do të ketë luftime, por do të përfundojë përfundimisht vetëm përmes diplomacisë”, tha ai.