Zemra mal: Adem Jashari Junior reagim emocional pasi Bashkimi bëhet komandant i Ushtrisë së Kosovës

Periskopi.com Lajme

Emërimi i Bashkim Jasharit si komandant i Forcës së Sigurisë të Kosovës, ka gëzuar pa masë edhe Adem Jasharin Junior.

Ai përmes një storie ka reaguar me emocione duke treguar se i është bërë zemra ‘mal’.

Kujtojmë se dorëheqja e Rrahman Ramës nga kjo pozitë është ardhur sic thuhet nga burime të Albanian Post nga mospajtimet midis komandantit të FSK-së dhe ministrit të Mbrojtjes kanë arritur pikën kritike më 18 shtator, dy netë para aksionit të Policisë së Kosovës për të vendosur reciprocitetin për targat me Serbinë.

Postimi: