Zgjedhjet e VV’së, Kurti hedh votën: Urime e gëzuar të gjithëve

Zgjedhjet e VV’së, Kurti hedh votën: Urime e gëzuar të gjithëve

Kryeministri Albin Kurti ka votuar në zgjedhjet e brendshme të LVV-së, ku ai garon për kryetar të partisë dhe nuk ka kundër-kandidat.

Teksa ka votuar, ai ka falënderuar  të gjithë anëtarët e partisë së tij për punën që kanë bërë deri më sot.

“Sot është ditë e demokracisë në LVV. Në 46 degë të Vetëvendosjes mbahen zgjedhje për kryetar të lëvizjes, strukturës, rinia për LVV dhe gratë për LVV. Urime e gëzuar të gjithëve”, tha shefi i qeverisë para gazetarëve.

Shpërndaje në: