Zidane e gjen fajtorin e humbjes nga Shakhtari

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka folur para gazetarëve pas humbjes ndaj Shakhtar Donetskit në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve për këtë edicion.

A ka pranuar është përgjegjësia e tij për këtë humbje dhe se ishte një natë shumë e keqe.

“Është një ndjenjë e keqe, gabuam te goli i parë dhe e humbëm besimin, por jam i lumtur me lojtarët që reaguan sepse nuk e meritonin një natë të tillë. Ishte natë e keqe dhe unë marr përgjegjësinë time si trajner për këtë humbje.”, tha Zidane.

“Tani duhet të qetësohemi. Unë nuk iu përgjigjem zërave që flasin njerëzit. “, deklaroi tekniku francez.

Shpërndaje në: