Zidane s’e fton Eden Hazardin për ndeshjen e sontme të Real Madridit kundër Getafes

Periskopi.com Sporti

Eden Hazard nuk është ftuar në listën e Real Madridit prej 24 futbollistëve për ndeshjen e sontme kundër Getafes në stadiumin Alfredo Di Stefano.

Trajneri francez  e bëri të qartë të mërkurën në konferencë për media se Real Madridi duhet ta marrë shtruar Hazardin, i cili është ende duke u kthyer në formën e tij ideale, pas lëndimit dhe operimit në nyjën e këmbës.

Real Madridi po përpiqet ta mbrojë 29-vjeçari i cili faullohet shumë shpesh nga kundërshtarët e tij në La Liga.

Ndërkohë, Zidane i ka ftuar Lucas Vazquezin dhe Luka Jovicin për ndeshjen e nesërme.

Lista e plotë e Real Madridit për takimin me Getafen:

Portierë: Thibaut Courtois, Alphonse Areola, Diego Altube.

Mbrojtës: Dani Carvajal, Eder Militao, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo, Ferland Mendy.

Mesfushorë: Toni Kroos, Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde, James Rodriguez, Isco.

Sulmues: Karim Benzema, Gareth Bale, Lucas Vazquez, Luka Jovic, Marco Asensio, Brahim Diaz, Mariano Diaz, Vinicius Junior, Rodrygo Goes.

Shpërndaje në: