Zjarr në shtëpinë e pleqve në Ukrainë, 15 të vdekur

Periskopi.com Lajme

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar pas shpërthimit të një zjarri në shtëpinë e të moshuarve në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv.

Kjo u bë e ditur të enjten nga Shërbimi i Urgjencës i shtetit ukrainas, raporton Reuters.

 

Shpërndaje në: