Zlatan – Ronaldo, fotografia e dyshës që shkoi virale – ja arsyeja pse qeshi Ibra

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic nuk mundë të rezistonte duke qeshur me Cristiano Ronaldon pasi shënoi na penalltia, transmeton Periskopi.

Legjenda suedeze u rikthye fuqishëm bashkë me AC Milanin duke mposhtur Juventusin me rezultat 4-2.

Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë, Crstiano Ronaldo, i tha  portierit para se Ibra të shënontë penallti: “Tek, ju e njihni atë [Ibrahimoviç]”,

Dhe, pas kësaj Ibra nuk mund të rezistonte duke qeshur, pasi portieri nuk arriti ta lexonte penalltinë e tij.

The Swedish striker laughed with Cristiano Ronaldo after ignoring the Portuguese's attempted distractions to score from the spot

Kjo ishte hera e 13-të që dyshja luajti kundër njëri – tjetrit. Ndërkohë, fitorja e Milanit ndihmoi që skuadra e Stefano Piolit të ngjitej në vendin e pestë në ligë dhe të mbante gjallë ëndrrën e tyre për evropianin. /Periskopi.com

 

Shpërndaje në: