Zogaj: Puna e tabelave iu ndihmon për fushatë Kurtit dhe Vuçiqit

Periskopi.com Lajme

Analisti politik Petrit Zogaj, përmes një postimi në Facebook ka folur rreth vendimit të Qeverisë Kurti në lidhje me vendimin e djeshëm për përdorimin e tabelave të përkohshme.

Zogaj ka thënë se puna e tabelave është vendosur në mënyrë që të iu ndihmojë elektoralisht Kurtit dhe Vuciqit, percjell Periskopi.

“Puna e tabelave, sic pritet do te ju ndihmon elektoralisht Kurtit dhe Vucicit. Ndersa reciprociteti ekonomik do t’i demtonte te dyte ne afatgjate, ndonese mund ta ndihmonte Kurtin per pak kohe”, ka shkruar Zogaj.

Postimi i plotë:

Shpërndaje në: