Zonja dhe zotërinj, ju prezantojmë gol sensacional që sapo u shënua nga gjuajtja e lirë në PL

Periskopi.com Sporti

Ndeshja mes Wolverhampton dhe Southampton ka dhuruar një prej golave më të bukur që mund të shihni.

Ward-Prowse ishte lojtari që shënoi një gol të jashtëzakonshëm nga gjuajtja e lirë.

Goli u shënua në minutën e 84’ të ndeshjes dhe çoi shifrat në 2:1.

Ndeshja në fund përfundoi me fitoren e Wolverhampton, por goli i Ward-Prowse është ai që mori vëmendjen.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell golin e shënuar nga Ward-Prowse, nga gjuajtja e lirë.