Zvicra mposht Spanjën, Portugalia – Çekinë

Zvicra mposht Spanjën, Portugalia – Çekinë

Zvicra ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Spanjës me rezultat 1:2 në Ligën e Kombeve.

Akanji dhe Embolo shënuan për helvetikët, kurse Alba për spanjollët.

Kjo fitore i dërgon ata në vendin e tretë me gjashtë pikë, dy më pak se Spanja që është në pozitën e dytë në tabelë.

Fitore arriti edhe Portugalia që mposhti në udhëtim Çekinë 0:4.

Dalot dy herë dhe Bruno Fernandes e Diogo Jota realizuan për portugezët.

Kjo fitore ia jep Portugalisë pozitën e parë në tabelë me 10 pikë, dy më pak se Spanja.

Kurse, Çekia mbetet e fundit me katër pikë.

Shpërndaje në: