Zyrtare: Benzema transferohet te Al Ittihad, ja sa para fiton ai

Zyrtare: Benzema transferohet te Al Ittihad, ja sa para fiton ai

Al Ittihad, një klub i drejtuar nga Nuno Espirito Santo dhe i cili së fundmi u bë kampion i Arabisë Saudite, njoftoi këtë të martë nënshkrimin me Karim Benzema.

Sulmuesi i njohur francez, Topi i Artë në vitin 2022, u largua nga Real Madridi pas 14 vitesh në Santiago Bernabéu për të nënshkruar një kontratë shumëmilionëshe, rreth 300 milionë euro për tre vjet.

Benzema, 35 vjeç, i bëri të gjitha stërvitjet e tij në Lyon dhe në vitin 2009 iu bashkua Real Madridit, një klub për të cilin shënoi 354 gola dhe dha 165 asistime në 648 ndeshje.

Nga sezoni i ardhshëm ai do të luajë në një nga rivalët e Al Nassr, të Cristiano Ronaldos.

Shpërndaje në: