Zyrtare: FIFA publikon listën me të nominuarit për trajnerin e vitit

Periskopi.com Sporti

Pep Guardiola, Roberto Mancini, Thomas Tuchel janë disa nga emrat që na asociojnë me ‘trajneri më i mirë në futboll’.

FIFA duhet të vendos se cili nga ta ishte më i miri gjatë këtij viti, dhe pritet të jetë një dilemë mjaft e vështirë.

Në listën e të nominuarve janë trajneri që fitoi Champions League (Tuchel), trajneri që fitoi Euro 2020 (Mancini) dhe trajneri që fitoi Copa America (Scaloni).

Periskopi më poshtë ua përcjell listën me emrat e nominuar për trajnerin e vitit. /Periskopi/

Roberto Mancini (Itali)
Antonio Conte (Inter/Tottenham)
Pep Guardiola (Man City)
Lionel Scaloni (Argjentinë)
Diego Simeone (Atl Madrid)
Hansi Flick (Bayern Munich/Gjermani)
Thomas Tuchel (PSG/Chelsea) /Periskopi/