Zyrtare: Joan Laporta zgjidhet president i Barcelonës

Periskopi.com Sporti

Joan Laporta është zgjedhur president i ri i Barcelonës, pas fitores bindëse në zgjedhjet presidenciale të 7 marsit në klubin katalonas.

Laporta i mposhti dy kundërshtarët e tij Victor Font dhe Antoni Freixa, duke i fituar mbi 57% të votave pas numërimit të 80% të votave.

Rezultati pas numërimit të 80 për qind të votave:

Joan Laporta 57.91

Víctor Font 30.97

Toni Freixa 9.92

Shpërndaje në: