Zyrtare: KB Peja transferon puerto rikanin që t’sosë kosha e asista

Periskopi.com Sporti

Kb Peja ka transferuar basketbollistin nga Puerto Riko, Tjader Fernandez.

27-vjeçari vjen në Kosovë si një basketbollist me eksperiencë të madhe në Amerikën Latine.

Më poshtë, komunikata e Pejës dhe pastaj ca momente nga aftësitë e tij:

“KB Peja njofton se ka nënshkruar me lojtarin e pozites së organizatorit, Tjader Fernandez. Lojtari, i gjatë 1.78cm ka një përvojë në ligat e rëndësishme të Amerikës Latine dhe pritet të jetë ndihmesë e madhe për ekipen, pas lendimit të Erdem Ilter, i cili pritet të mungoj së paku 3 javë.

Mirë se vjen Tjader në folen e Shqiponjave!“.