Zyrtare: Kjo është data e meçit gjigant mes Joshuas dhe Usyk

Zyrtare: Kjo është data e meçit gjigant mes Joshuas dhe Usyk

Tashmë është zyrtarizuar gjithçka për meçin e madh të boksit në kategorinë e rëndë.

Anthony Joshua dhe Oleksandr Usky do të takohen për rimeçin e tyre me datën 20 gusht të vitit 2022 në Arabinë Saudite, shkruan Periskopi.

Vendi i këtij meçi do të jetë stadium përrallorë i quajtur, Jeddah.

Shpërndaje në: