Zyrtare: Newcastle United blihet nga sheikët sauditë të lidhur me shtetin

Periskopi.com Sporti

Sheikët e Arabisë Saudite tani zyrtarisht janë drejtuesit e rinj të skuadrës angleze, Newcaslte United.

Premierliga para pak çasteve ka konfirmuar që Mike Ashlay (presidenti i vjetër) ka shitur klubin.

Tani, në krye të Newcastle janë sheikët e Arabisë Saudite që pritet të bëjnë ndryshime drastike në skuadër.

“Newcastle United dhe St James Holdings zgjidhen mosmarrëveshjen mbi marrjen e klubit, i cili është tashmë i shitur”, shkruhet në komunikatë.

 

Shpërndaje në: