Zyrtare: Pioli rinovon me Milan

Periskopi.com Sporti

Stefano Pioli ka rinovuar kontratën me Milan.

Trajneri italian ka fituar besimin e plotë të bordit të Milan, madje tash ka edhe kontratë të re,  përcjell Periskopi.

Pioli do të jetë në krye të stolit të Milan deri në vitin 2023, nëse gjithçka shkon sipas planit.

Paraqitjet e mira në Serie A, por dhe në Champions League, kanë bërë që atij t’i ofrohet kontrata e re./ Periskopi/.