Zyrtare: Robert Lewandowski lojtari më i mirë në botë për vitin 2021

Zyrtare: Robert Lewandowski lojtari më i mirë në botë për vitin 2021

Robert Lewandowski është shpallur lojtari ‘Më i Mirë’ i vitit 2021 nga shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA.

Sulmuesi polak gjatë vitit 2021 ka shënuar 48 gola në 40 ndeshje, përfshirë 13 asistime.

Ai fitoi Bundesligën dhe Superkupën e Gjermanisë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: