Zyrtare: Shtyhen ndeshjet Sevilla – Barcelona dhe Villarreal – Alaves

Periskopi.com Sporti

Është marrë vendimi që të shtyhen dy ndeshje të vlefshme për La Liga.

Ditë me radhë është diskutuar nëse ndeshja mes Barcelonës dhe Sevillas do të shtyhet.

Thuhej se La Liga nuk do të zhvendoste ndeshjen, por gjërat kanë ndryshuar në minutat e fundit, përcjell Periskopi.

CSD ka vendosur që të shtyjë dy ndeshje, si pasojë e kualifikueseve për Botëror, në kuadër të CONMEBOL.

Ndeshjet që do të zhvendosen në orar janë ato mes Sevilla – Barcelona dhe Villarreal – Alaves. /Periskopi/

Shpërndaje në: