Zyrtare: Sulmuesi kompleton transferimin te Barcelona nga Eintracht Frankfurti

Periskopi.com Sporti

Fabio Blanco Gomez edhe zyrtarishtë lojtari më i ri i Barcelonës.

Lajmi është konfirmuar nga klubi gjerman, Eintracht Frankfurt.

Frankfurt ka konfirmuar se marrëveshja është arritur me Barcelonën dhe mbetet konfirmimi edhe nga klubi spanjoll.

Nuk dihet nëse talenti 17-vjeçar është kërkesë e Xavi Hernandez për ekipin e parë, apo do të luajë fillimisht në Barcelona B.