Zyrtare: Thomas Tuchel trajneri më i mirë në botë

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel është shpallur trajneri më i mirë në botë për vitin 2021.

Ky epitet iu dha gjermanit në ceremoninë ‘Më i Miri’ që mbahet çdo vit nga FIFA.

Tuchel sezonin e kaluar fitoi Champions Leaguen dhe ishte në garë me Roberto Mancinin dhe Pep Guardiolan për këtë çmim.