Gjykata e Gjakovës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj zyrtarit policor, E.S.,…
28 Nov, 21:54
Lajme
Analisti Astrit Gashi ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka gënjyer në…
28 Nov, 22:04
Lajme
Lajme
Edhe 12 pengje të tjera të mbajtura në Rripin e Gazës, 10 izraelite dhe dy…
28 Nov, 22:33
Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” me rastin…
28 Nov, 20:36
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi i shoqëruar nga Endrit Thaçi, djali…
28 Nov, 20:12
Gjermania pritet t’i dërgojë edhe 150 trupa shtesë te misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR-i.…
28 Nov, 19:27
Një person i gjinisë mashkullore 18-vjeç dyshohet se është vetëvrarë në fshatin Llukë të Deçanit.…
28 Nov, 19:22
Ylli i njohur kosovar, Rita Ora, ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, me disa…
28 Nov, 18:35
Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Gordxan Gërliq Radman, i ka kërkuar Serbisë që të ndalojë…
28 Nov, 18:31

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, e ka vizituar Qendrën Kombëtare të Xhudos në Pejë.…

28 Nov, 22:06

Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i…

28 Nov, 15:52

Gjyqtari kosovar Genc Nuza për herë të dytë në këtë edicion do të ndajë drejtësinë…

27 Nov, 22:52

Real Madridi shpreson që trajneri Carlo Ancelotti do të vendosë në letër një zgjatje të re…

27 Nov, 18:44

Opinione

Vermonti në SHBA, i njohur si vendi ideal për arratisjet e vjeshtës, ka mbyllur rrugët e tij për publikun për këtë sezon për rreth 15 ditë. Kjo gjithashtu bllokon hyrjen…
29 Oct, 17:12
Pepper X është shpallur zyrtarisht speci djegës në botë. Guinness World Records njoftoi se kishte zëvendësuar llojin Carolina Reaper. Të dy varietetet u krijuan nga i njëjti person, Ed Currie,…
18 Oct, 21:45
Formimi i një “superkontinenti” të ri mund të zhdukë njerëzit dhe të gjithë gjitarët e tjerë ende gjallë në 250 milionë vjet, po thonë  studiuesit. Duke përdorur modelet e para…
28 Sep, 9:14
Showbiz

27 Nov, 23:59

“Ju dua Kosovë”- Këngëtarja rumune rrënqeth me këto fjalë në gjuhën shqipe, këndon me zemër “Mora fjalë”( VIDEO)

Andreea Vilcan, këngëtare nga Rumania, ka publikuar ‘coverin’ e një prej këngëve më të njohura,…

27 Nov, 16:04

Taika Waititi: Në Prishtinë po ndihem si në shtëpi

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka sjellë për herë të parë në Kosovë,…

27 Nov, 11:17

Veset e Shqipes rreth pastërtisë, Lumbardhi tenton ta puth ndërsa Ylli e ndjek duke gogësuar

Shqipja i ka treguar Edonës se Lumbardhi, pas ushqimit po e pastronte gojën në sy…

26 Nov, 23:29

“Ti dërgoj nga llogaria e Elvanës 500 mijë euro borxh”, dyshohet se këngëtarja Gjata u përmend në bisedat e “Sky” nga Ervin Mata

Elvana Gjata, këngëtarja e njohur e përfolur gjerësisht në ngjarjen në zonën e ish-bllokut në…

23 Nov, 11:11

Mos e humbni këtë koment të Valon Sylës për Bleron 

Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Blero, e ka rikonfirmuar dashurinë për të dashurën e…

23 Nov, 10:32

Luizi dhe Kiara konfirmojnë pritjen e ëmbël, tregojnë gjininë e bebit

Përmes një kënge të titulluar “Frymë”, Luiz Ejlli dhe Kiara Tito konfirmuan se janë në…

22 Nov, 13:16

Kaderi- Albës: Mos u tut se nuk kam ardhë me ta marr as Azemin as Lumbardhin

Kaderi, banorja e re u shokua paksa pas thashethemeve që janë bërë nga banorët për…

20 Nov, 22:43

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

‘Google’ nderon Shqipërinë, shfaq flamurin kombëtar në faqen hyrëse

Kompania Google ka vendosur një ilustrim me flamurin kombëtar me rastin e ditës së 28…

Updated 6 hours ago
Themeluesi i Wikipedia-s ankohet në inteligjencën artificiale: Katastrofë artikuj po shkruan

Inteligjenca artificiale aktualisht nuk po e ndihmon Wikipedian, madje po i shkakton kokëdhimbje. Jimmy Wales,…

26 Nov, 20:36
38 vjet nga Windowsi i parë

38 vjet më parë, më 20 nëntor 1985, Microsoft lansoi Windows 1.0 e parë. Windows…

20 Nov, 9:20
New York Times shkruan për Mira Muratin, inxhinieren shqiptare që po drejton kompaninë më të madhe në botë të Inteligjencës Artificiale

Për shumë vite, Mira Murati ka punuar në “prapaskenën” e OpenAl duke mbikëqyrur zhvillimin e…

18 Nov, 15:37
Platformës X të Elon Muskut i ngrihen reklamat nga Komisioni Evropian

Platformës së mediave sociale X (ish Twitter) të Elon Muskut sapo iu dha një goditje…

17 Nov, 23:12
Shendet
Njerëzit që pinë këto barna nuk duhet të pinë kafe
27 Nov, 10:55
Ekspertët kanë zbuluar se konsumimi i rregullt i kafesë mund të zvogëlojë rrezikun e diabetit…
Sëmundjet e veshkave, ushqimet me kalium që duhen shmangur patjetër
Njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kronike të veshkave, duhet të tregohen dorështrënguar me konsumin e…
26 Nov, 20:18
Lajme
Çfarë e shkakton kruajtjen e lëkurës? Hulumtimi i ri tregon një faktor të panjohur më parë
Shkencëtarët ende po zbulojnë misterin se përse sëmundjet e lëkurës si ekzema i shkaktojnë njerëzit…
25 Nov, 10:48
Lajme
Çfarë i ndodh trurit tuaj nëse e lini alkoolin?
7 muaj pa alkool dhe truri ka aftësinë të ripërtërihet plotësisht nga të gjitha dëmet…
16 Nov, 20:15
Lajme
Si ta shmangni rënien e flokëve gjatë dimrit
Është krejtësisht normale t’ju bien rreth 100 fije flokësh gjatë ditës, por një ekspert i…
15 Nov, 10:04
Lajme