Çka thonë veteranët e luftës për aksionin e PSD-së? Befason prijësi i  tyre

Periskopi.com Lajme

U.D. i kryetarit të OVL-UÇK-së është deklaruar për aksionin e djeshëm të aktivistëve të PSD-së kundër kryetares së Speciales, Ekaterina Trendafilovas.

Ai është shprehur në një prononcim për Periskopin se Trendafilova nuk është dashur të fijë këtu fare.

“Sepse, nuk është roli i saj [Trendafilovas] të diskutojë për çështje të cilat i takojnë drejtësisë; jo të bëj fraza politike para shoqërisë civile dhe mediave,” – ka thënë z. Klinaku, përcjell Periskopi.

Kujtojmë se Trendafilova para Prishtinës kishte qenë edhe në Mitrovicë të Veriut për të diskutuar me komunitetin serb atje.

Në anën tjetër, kreu i veteranëve të vërtetë të Kosovës është shprehur përgëzues për protestën e djeshme të aktivistëve ndaj këtij eventi.

“I përgëzoj për organizimin e protestës që kanë pasë, dhe nuk ka pasë nevojë të ndërhyjë policia fare… nuk ka pasë asgjë me ndërhy aty.” – shtoi Klinaku. /Periskopi

Shpërndaje në: